czwartek, 22 września 2016

Outsourcing usług księgowych

Księgowość online jest dziś nazywana księgowością przyszłości. Dynamiczny rozwój narzędzi, rosnący zakres usług doradczych, a także nowe możliwości integracji z systemami bankowymi sprawiają, że coraz więcej małych i średnich firm decyduje się na outsourcing księgowości. Co można na tym zyskać?

Koszty związane z zatrudnieniem księgowego, specjalisty od HR czy eksperta ds. finansów są bardzo duże, stąd coraz więcej mniejszych spółek decyduje się na księgowość online w formule zdalnej. Rozwiązanie to jest korzystne zarówno ze względu na oszczędność (abonament za usługi tego typu jest średnio kilkukrotnie tańszy od zatrudnienia specjalisty), ale także wygodę i bezpieczeństwo. Oferowane przez dostawców usług księgowych w formule zdalnej narzędzia pozwalają bowiem na pełną kontrolę nad księgowością, finansami, płatnościami i kadrami, a dodatkowe usługi doradcze gwarantują wsparcie w razie wystąpienia potrzeby dodatkowej konsultacji. Kluczowe jest także wspomniane bezpieczeństwo – najlepsi dostawcy usług księgowości internetowej gwarantują najwyższy poziom zabezpieczeń, nasze dane są więc chronione zarówno przed cyberprzestępcami, jak i na wypadek błędu ludzkiego czy nieprzewidzianej awarii. Co jeszcze umożliwia outsourcing usług księgowych?

źródło grafik: pixabay.com

Księgowość online – dla kogo?

Usługi księgowości internetowej są realizowane w formule zdalnej. W praktyce działa to jak wirtualne biuro – dostawca udostępnia szereg aplikacji do zarządzania księgowością, finansami, płacami i kadrami. W przypadku usług księgowości online w pełnej formule gwarantowane jest także doradztwo w zakresie zarządzania księgowością i kadrami czy nawet wsparcie w przypadku kontroli skarbowej, wnioskowaniu o kredyt lub kontaktach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Usługi te pozwalają więc przedsiębiorcy na oszczędzenie na zatrudnieniu specjalisty, bowiem dzięki udostępnionym aplikacjom i wsparciu ekspertów może on prowadzić księgowość w firmie właściwie samodzielnie. 


Kontrola nad płatnościami

Oferowane przez dostawców usług księgowości internetowej narzędzia umożliwiają pełną kontrolę nad finansami firmy. Historia płatności pozwala na łatwy wgląd w uporządkowane listy kontrahentów oraz we wszystkie transakcje przychodzące i wychodzące. Dostępne narzędzia pozwalają nawet na miękką windykację i wiekowanie należności! Przedsiębiorca ma też możliwość dokonywania za pomocą oferowanych aplikacji wszelkiego rodzaju transakcji, co umożliwia między innymi narzędzie do generowania e-faktur czy możliwość integracji z systemami bankowymi. Co ciekawe, dostęp do wszelkiej dokumentacji czy kontrola nad płatnościami możliwe są z każdego miejsca na świecie za pomocą smartfonu czy tabletu – prowadzenie operacji finansowych nigdy nie było prostsze i wygodniejsze.


Wirtualny dział HR

Oprócz pełnej kontroli nad płatnościami i finansami, outsourcing usług księgowych pozwala także na zarządzanie kadrami i płacami w przedsiębiorstwie, za czym płynie zwiększenie wydajności oraz zniwelowanie czasu, jaki pracownicy tracą na zbędną biurokrację. Dostępne aplikacje to więc wygoda nie tylko dla pracodawcy, który ma kontrolę nad wszelką dokumentacją, ale także pracowników – każdy może otrzymać dostęp do własnego, spersonalizowanego konta, skąd może samodzielnie rozliczyć delegacje, złożyć podanie o urlop czy otrzymać informacje o wynagrodzeniu i premiach. Narzędzia te automatycznie przypominają również o upływających terminach ważności badań lekarskich czy szkoleń BHP, a także pomagają w rozliczeniach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Funduszem Pracy i Urzędem Skarbowym.


Wybór dostawcy

Bezpieczeństwo, oszczędność i wygoda – bez wątpienia są to istotne zalety księgowości internetowej. Dodać do tego należy także ciągły rozwój oferowanych narzędzi a także poszerzający się zakres usług dodatkowych. Przy wyborze dostawcy tego typu usług warto więc przede wszystkim wziąć pod uwagę potrzeby firmy – jakiego typu aplikacje są niezbędne do prowadzenia działalności? Co jeszcze może wspomóc rozwój firmy? Jakiego typu narzędzi będę potrzebować w perspektywie kolejnych kilku lat? O outsourcingu usług księgowych warto bowiem myśleć perspektywicznie i długoterminowo. Kolejnym krokiem jest wybór pewnego i godnego zaufania dostawcy. Na polskim rynku na uwagę zasługuje w tym kontekście przede wszystkim oferta Grupy ING, która oferuje outsourcing księgowości w ramach ING Usługi dla Biznesu. W ramach ING Księgowość (http://www.ingksiegowosc.pl/o-usludze) przedsiębiorca otrzymuje pełen zestaw narzędzi do zarządzania księgowością, finansami, płatnościami i kadrami, w tym pełne wsparcie specjalistów w formule zdalnej. ING gwarantuje również najwyższy pozom zabezpieczeń, chroniący dane firmy przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...