wtorek, 27 sierpnia 2013

Robert Kiyosaki i MLM - czyli kolejny błąd mistrza.

Starsi stażem czytelnicy znają moje stanowisko o biznesie MLM i wiedzą, że jest ono złożone. Nie jest to ani pozytywny, ani negatywny stosunek, jest to natomiast zimny realizm, ze wskazaniem plusów i minusów MLMów.


Dziś zajmiemy się ponownie tym, co poleca mistrz aspirujących zdobywców świata biznesu, czyli Robert Kiyosaki. Autor ten generalnie poleca zbudowanie dodatniego strumienia przepływu naszych finansów poprzez rozwijanie "po godzinach" własnego biznesu. Pomińmy tu sposoby jak wygenerować dodatkowe środki (oszczędzanie, redukcja wydatków, nabywanie aktywów /używam tego terminu w rozumieniu ekonomicznym!/ przynoszących zysk), skupmy się na następnym kroku, tj. założeniu własnego biznesu "po godzinach".

Popularny autor i środowisko MLMowców, wśród których  Kiyosaki jest tak popularny, ogólnie rzecz biorąc popełnia jeden błąd nazywając MLM własnym biznesem.

MLM nigdy nie był, nie jest i nie będzie własnym biznesem!

Stwierdzenie "własny biznes MLM" jest oksymoronem, sztuczką psychomanipulacyjną.

Jesteś MLMowcem? Tłuczono ci na szkoleniach, że teraz masz własny biznes, burzysz się na moje stwierdzenie?! Bardzo dobrze! Mam nadzieję, że skłoni Cię to do zbadania tematu dogłębnie.

Biznes MLM nigdy nie jest Twój! Jesteś zależny od struktury, w której działasz, jesteś zależny od polityki centrali firmy, która może zmienić warunki gry. Podpisujesz umowę/regulamin danego MLMu, która zwykle niejasno precyzuje co wolno, a co nie wolno nie definiując precyzyjnie pojęcia "działanie na szkodę firmy".

W praktyce nie raz liderzy, którzy zbudowali sobie aktywne, dobre struktury w więcej niż jednym MLMie nagle je tracą, po wejściu na wyższy poziom, z artykułyu"działania na szkodę firmy", mimo że MLMy działają w wydawałoby się różnych branżach np. kosmetyki i preparaty pro-zdrowotne. Nie wierzysz? Poczytaj dogłębnie blogi i fora MLMowców.

Jest wiele sposobów wykoszenia Cię z biznesu lub obcięcia dochodów z MLM jeśli ktoś będzie miał w tym interes. Przeanalizuj regulamin MLM ze znajomym prawnikiem, przekonasz się.

W MLM w najlepszym przypadku jesteś czymś w rodzaju ajenta - ale nie jest to "własny biznes", co nie przeszkadza zarabiać pieniędzy, jeśli jesteś w tym dobry.

Zatem co ja Tobie proponuję? Realistyczne podejście, realistyczne oczekiwania co do MLM, pozytywne działanie po zaznajomieniu się z faktami.


1 komentarz:

  1. no co, moi drodzy?

    czy znajdzie się ktoś, kto rzeczywiście lata helikopterem i jeździ porsche po wstąpieniu do MLM?

    OdpowiedzUsuń

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...