czwartek, 12 grudnia 2013

W imię "Social Blogging"... czyli o rozmowach blogera z bankami.

Często bez zupełnego skrępowania łamię tabu, którym są wewnętrzne sprawy autorów blogów. Oczywiście mam zasadę, że sprawy prywatne które padły w rozmowie między mną a tym czy innym Kolegą Autorem pozostaną na zawsze prywatne, natomiast z chęcią w ramach i granicach prawa (klauzula o poufności korespondencji) ujawniam szczegóły swoich rozmów np. z agencjami, bankami czy instytucjami finansowymi...


...i co do nich jest jedna zasada. Im większa instytucja, im bardziej znana, im lepszych 'specjalistów' ma oraz im lepszy i bardziej oszklony biurowiec siedziby głównej tym...

...tym większe żule i żebracy.

Poważnie mówię. Na tę chwilę ewentualny kontakt z tego czy innego ważnego banku w celu współpracy przyjmuję niechętnie i zapewne niedługo skończy się to jakąś standardową formułką w formie ankiety odsyłanej 'finansistom' o ile nie po prostu kasowaniem przeze mnie tej korespondencji bez odpowiedzi.

Otóż generalnie chodzi o to, że świat finansjery umyślił sobie, że skoro jestem 'znanym blogerem finansowym' to powinienem informować moich czytelników o ich ofertach i promocjach... za frajer.

No jak to Proszę Pan - piszę w którymś mailu -  ja poświęcam swój czas, zasoby, płacę (na większości blogów) za domenę i hostingi, transfer i dodatkowe promocje artykułów komercyjnych... a wy nie chcecie zapłacić za swoją promocję?

- No wie Pan? Płacenie przez nas pieniędzy za te informacje i press releases byłoby niezgodne z ideą Social Blogging... to działanie dla społeczności.

Odpowiadam ripostą podsuniętą, przez któregoś z Kolegów Autorów.

Wie Pani co... następnym razem jak siądzie Pani w fotelu u swojej fryzjerki i przyjdzie do rozmowy o koszcie fryzury, balejażu czy innego makijażu to niech Pani jej powie, że ma to zrobić za darmo... zgodnie z ideą Social Hairdressing...

Ciekawe jaka będzie odpowiedź fryzjerki...P.S. Coś ciekawego o złodziejach znajdziecie tutaj:

Kradzieże z samochodów. Rozbój podczas jazdy przez miasto.

4 komentarze:

 1. Social Hairdressing :) Dobre, naprawdę dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 2. znasz jakąś lepszą ripostę?


  wrzuć, a na pewno będzie okazja zastosować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Pracuję w wydawnictwie, gdzie jak ktoś chce dać reklamę, to musi zapłacić. Natomiast inne wydawnictwa zgadzają się np. na układ, że dostają do opublikowania gotowy artykuł (reklamowy) i to puszczają, bo nie muszą wtedy płacić dziennikarzowi. A jeszcze cięta riposta. Facet schodzi z fotela dentystycznego i pyta ile płaci.
  - 100 zł.
  - Co? 100 zł za kilka minut roboty?
  - Jak pan chce, to mogę wyrywać wolniej...

  OdpowiedzUsuń
 4. W każdym biznesie tak jest. Do puki
  nie zaczniesz odnosić sukcesów wszyscy Ci mówią, że to strata
  czasu.

  OdpowiedzUsuń

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...