czwartek, 6 listopada 2014

Drodzy akwizytorzy, agenci ubezpieczeniowi, konsultanci finansowi... Ja - profesjonalista - wyceniam swój czas!

Jako osoba prowadząca firmę tylko od poniedziałku do środy tego tygodnia otrzymałem 4 już telefony od "znajomych", kontakty, propozycje, itp. dotyczące propozycji finansowych dla mojej skromnej osoby, doradztwa finansowego, zabezpieczenia przyszłości, itp. Faktem znanym większości Czytelników i Czytelniczek jest fakt, że uważam takie kontakty za stratę mojego czasu i jak mogę zastrzegam swój nr telefonu, podpisuje pisma o brak zgody dotyczącej przetwarzania danych... nie chcę po prostu przeszkadzania mi i zawracania czterech liter!


Czy nie należało czegoś w końcu z tym zrobić? Agenci, konsultanci i inni wydają się tylko umacniać na dźwięk słowa NIE. Są szkoleni w parafrazowaniu i odbijaniu piłeczki, drążeniu dlaczego i eksponowaniu naszych obaw. Słowo NIE nie wystarcza.

Więc....

Oto moja odpowiedź do jednego z kolegów naganiających klientów starszemu agentowi:

  • Witaj - dzięki za zaproszenie do konsultacji finansowych - jak mówiłem mam czas - jednak przed spotkaniem ze mną strona (twój kolega finansista) musi się zgodzić na moje warunki i podpisać klauzulę - ponieważ nie posiadam REGON jako konsultant finansowy - na takim spotkaniu występuję w roli publicysty finansowego rozmawiającego o publikacjach i stronie (w roli autora bloga - webmastera) a kolega musi mi podpisać klauzulę: Strona prezentuje prywatne poglądy jej twórcy. Autor informuje, że nie są one rekomendacjami inwestycyjnymi w świetle Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie odpowiada za ewentualne szkody wynikłe ze stosowania zamieszczonych na tym blogu lub wyrażonych w czasie spotkania opinii.
  • Twój Kolega musi opłacić konsultację autorską ze mną w kwocie 50 zł za 50 minut. Każde kolejne rozpoczęte 'pasmo' czasowe to kolejne 50 zł.
  • Piszę to jak najbardziej serio - takie warunki musi zaakceptować każda strona rozmawiająca ze mną o finansach.

I co Wy na to? Ja wam powiem, że taka metoda jest diabelnie skuteczna. Kończy kontakt z upierdliwym agentem i innym "doradcą" raz na zawsze. Możecie sobie skopiować moją odpowiedź, lekko zmodyfikować i robić „kopiuj – wklej” znajomym agentom! Zachęcam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...