piątek, 21 listopada 2014

Szanse na zatrudnienie Legnicy lepsze niż we Wrocławiu? Wszystko zależy od branży

Gdy myślimy o województwie dolnośląskim przed oczami często staje nam jedynie Wrocław. A przecież województwo to ma aż 19 946 km2, a na nich znajduje się 30 powiatów (w tym 4 miasta na prawie powiatu), 169 gmin i 91 miast, wśród których znajduje się trzecia pod względem wielkości po Wrocławiu i Wałbrzychu – Legnica.

Zabytki Legnicy

Legnica jest miastem nieco odsuniętym na bok, w związku z bliskim sąsiedztwem tak wielkiego i znaczącego miasta jakim jest Wrocław. Warto jednak dowiedzieć się o nim więcej, ponieważ może się wtedy okazać, że jest wyjątkowo piękne i pełne ciekawych zabytków. Wśród nich znaleźć możemy barokowy Stary Ratusz, Akademię Rycerską, średniowieczną Katedrę św. Piotra i Pawła oraz urokliwe kamienice śledziowe „Śledziówki” znajdujące się na Rynku.

Miejsca pracy

Jednak Legnica to nie tylko miasto, które można zwiedzać. Wysoko rozwinięty przemysł sprawia, że jest w niej wiele miejsc pracy. Zatrudnienie można znaleźć w firmach specjalizujących się w przemyśle motoryzacyjnym, meblowym, chemicznym, spożywczym czy maszynowym. Jednak największym pracodawcą w regionie są zakłady przemysłu miedziowego. Tu między innymi należy wymienić Hutę Miedzi Legnica, Pol-Miedź Trans oraz „Zanam-Legmet”.Legnicko-Głogowski Okręg Przemysłowy

Legnica jest największym ośrodkiem Legnicko-Głogowskiego Okręgu Przemysłowego, który jest głównym dostawcą miedzi na terytorium Polski oraz jednym z największych ośrodków eksploatacji miedzi na świecie. Choć sama Legnica nie bierze udziału w wydobywaniu miedzi, to jednak znajduje się w niej jedna z trzech hut miedzi, które należą do spółki KGHM. Dodatkowo przy hucie tej znajduje się elektrociepłownia.

Miedź jak złoto

Spółka KGHM, której działalność skupia się głównie na Legnicko-Głogowskim Okręgu Przemysłowym, zatrudnia około 100 tysięcy osób, a w roku 2012 całe przedsiębiorstwo zarobiło około 22,6 miliarda złotych. A jak twierdzi sama spółka, dzięki posiadaniu największych złóż miedzi na świecie, mają zagwarantowaną ciągłość produkcji w Polsce przez kolejne 40 lat. Warto też dodać, że dyrekcja KGHM znajduje się w Lubinie, co pokazuje wagę tego ośrodka w całym Legnicko-Głogowskim Zagłębiu Miedziowym.


Inne korzyści płynące z miedzi

Zarówno ta spółka jak i pozostałe firmy zajmujące się hutnictwem i metalurgią na terenie Legnicy wciąż się rozwijają i często poszukują nowych pracowników. Warto więc sprawdzać oferty pracy, zarówno na ich oficjalnych stronach, jak i stronach ogłoszeniowych, np. na http://www.grafton.pl/oferty-pracy/dolnoslaskie/. Tym bardziej, że dzięki rozwojowi przemysłu metalowego, wzrosła waga regionu i miejsca pracy zaczęły pojawiać się też w innych sektorach jak np. sprzedaż detaliczna czy logistyka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...