poniedziałek, 3 czerwca 2013

Początki kariery zawodowej autora - kto na pewno nie dostanie dobrej pracy - jak założyć własną firmę - jak trafić na właściwy pomysł.

Witajcie, to dalszy ciąg nagrania audio o karierze zawodowej i założeniu własnej firmy.

Tym razem NIE jest to nagranie przeznaczone dla każdego, z resztą tak jak ten blog. Audycja jest dość długa, nagrywam ją późno... po treningu, słychać na pewno lekkie zmęczenie, także nie namawiam tym razem i nie zapraszam do wysłuchania ogółu czytelników. W przyszłości może tego typu treści częściowo zamknę np. social lockiem, zobaczymy.

Jeśli trafiłeś/trafiłaś tu przypadkiem to na pewno nie jest post dla Ciebie i Cie nie zainteresuje.

Dla tych których to dotyczy zamieszczam link:


http://rwks.wrzuta.pl/audio/2oVGLdABOtm/glos-0033

Nagranie kieruję do ludzi młodych, mających trudności ze znalezieniem pracy, ludzi po tzw. popularnych kierunkach studiów. Dedykuję ją szczególnie kolegom i koleżankom, którzy ustosunkowali się do poprzedniego posta audio.

Obróbka cyfrowa zdjęć?
Czy to ciekawy biznes?

6 komentarzy:

 1. Dlatego ja też zdecydowałem się na założenie własnej firmy. Działam sam, mam kilku stałych klientów i jest ok ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no i fajnie :)
   to o alergii to twoja firma czy tylko pozycjonujesz?

   Usuń
 2. Dlaczego od razu chcecie zakładać firmę?
  Nie mam własnej firmy, jestem bez pracy od 10 lat i jakoś żyję.
  Czasami zrobię stronę dla jednego kolegi albo innego, a to napiszę jakiś artykuł, to znów robię pozycjonowanie. Mam parę blogów, wpada parę stówek z reklam. W ten sposób mam średnią krajową będąc bezrobotnym. Przecież nie będę żebrał, nikt nie chce mnie zatrudnić, a żyć trzeba.
  Jeśli zdecydował bym się otworzyć firmę, musiał bym płacić ZUS i podatki. Do moich projektów dodawać VAT, wtedy kogo będzie stać?
  Wolę być bezrobotnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo ciekawy sposób życia. Po co żebrać, lepiej coś robić, tak żeby zarobić te 4 czy 5 tyś. na miesiąc.
  Minimalistyczny sposób na życie. Po co otwierać firmę i robić setki tysięcy. Mnie wystarczy niewielka jałmużna. Nie mam takich aspiracji żeby otwierać firmę. Chcę tylko przeżyć, jestem typową minimalistką.
  Przydał by się nowy blog, przeznaczony dla ludzi bezobotnych, gdzie można nauczyć się jak zarabiać jałmużnę beż żebrania. Mam nadzieję że jest to dobre dla ekonomii kraju. Jeśli każdy bezrobotny w kraju mógł by zarobić zasiłek powiedzmy 4 tyś. na miesiąc, wtedy dzięki VAT, kraj staje się bogaty. Możemy w ten sposób uratować ten biedny kraj. Przyszłość Polski jest właśnie w ludziach jak ty Remigiuszu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aldona, proszę posłuchaj autora, przecież w nagraniu mówi jak można zarabiać pieniądze.
   Nikt nie mówi że ma to być firma. Możesz zarabiać tak jak ja, czyli tam stówka, tam pięć, tutaj tysiąc I w ten sposób jako bezrobotny mogę przeżyć. Kiedy widzisz że w tym co robisz są możliwości, otwierasz firmę zatrudniasz ludzi ale z tym są problemy bo dużo czysu będziesz tracić na rozliczenia, będziesz płacić podatki, ZUS itp.
   Z nagrania rozumiem że autor był kujonem w szkole.
   Z tego co wiem, na uczelniach elitarnych nie stawia się dużo na zdobywanie wiedzy tylko na poznawanie ludzi.
   Weźmy przykładowo Oxford.
   Jest to typowa uczelnia elitarna, dla najbogatszych ludzi na świecie. Są tam dzieci lordów, prezydentów państw, milionerów, biznesmenów zarządzających wielkimi korporacjami itp. Za taka elitarną uczelnię płaci się dużo nie dlatego żeby zdobyć wysoką wiedzę tylko żeby oddzielić ziarno od plew. Nie mogą tutaj studiować dzieci ze średniej I nawet bogatszej klasy, jest to dla najbogatszych. Uczelnia organizuje wyjazdy, spotkania, ludzie odwiedzają się I poznają rodziny, chodzą na huczne przyjęcia.
   Dzięki temu są poszukiwani na rynku pracy, bo mają kontakty. Mają wejścia gdzie zwykły człowiek nie ma dostępu. Remigiusz studiował na takiej elitarnej uczelni, ale nie odwiedzał ludzi tylko studiował. Wierzył że wiedza da mu pieniądze, okazuje się że najważniejsze na uczelniach elitarnych to poznanie rodziców studentów.

   Usuń
  2. O tym nie musisz mi mówić. Wiem jak otworzyć firmę w Anglii. Wtedy nie ma problemów z rozliczeniem tak jak w Polsce. Zapraszam do http://www.financialrepublic.eu/

   Usuń

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...