czwartek, 7 czerwca 2012

Pełna dyspozycyjność - 25h na dobę / 8 dni w tygodniu

Własna firma nie kończy się "po fajrancie" jak typowa praca etatowa, własna firma to zabieranie pracy do domu, zabieranie problemów do domu, to zostawanie po godzinach, to branie pracy na weekend i święta. Owszem, własna firma to większa elastyczność czasowa, ale też większa odpowiedzialność.

Mamy dziś święto? I co z tego? Sprawy rodzinne - sprawami rodzinnymi, ale ja i tak muszę trochę popracować - tak się złożyło i nie ma co odkładać. Taka jest rzeczywistość. Mam trochę nieproduktywnych przerw, w których mogę sobie blogować, ale kiedy trzeba pracować, wtedy nie ma zmiłuj. Własna firma = pełna dyspozycyjność 25h na dobę / 8 dni w tygodniu.Własna działalność gospodarcza to jest często ciężka robota po godzinach i w weekendy - robota, która do tego nie zawsze przynosi efekty! We własnej firmie nie ma nic za darmo - za darmo to możecie sobie popatrzeć na zdjęcie ładnej dziewczyny powyżej i poczytać mojego bloga. Pozdrawiam.

3 komentarze:

 1. hehe, skąd ja to znam. jest dokładnie tak, jak to opisałeś.

  ale za to poczucie niezależności i wpływu na własne życie - bezcenne!

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam się, dlatego wybrałem właśnie tą ścieżkę rozwoju

  ale niech ci, którzy własnej firmy jeszcze nie mieli dobrze znają cenę którą przychodzi zapłacić za ten wybór

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się nie zgodzić. Niemniej jednak nie zawsze tak jest. Zwłaszcza, jeśli pracujesz sam. Jeśli już masz człowieka, odpowiednio przeszkolonego i wychowanego, to wówczas nie musisz zabierać roboty na święta do domu.
  Najgorzej jest jak się samemu tyra. Wiem co piszę, przeżywałem to.
  Ci, którzy nie mieli swojej działalności, nigdy nie zrozumieją tych, którzy ją mają. Choćbyś nie wiem, co pisał i mówił. "Jesteś prywaciarzem, jesteś złodziejem". Niestety, stereotypów nie zmienisz. I zwykłego etatowca to nie interesuje, ile w tej Twojej działalności jest stresu, ryzyka i problemów.

  OdpowiedzUsuń

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...