środa, 12 marca 2014

Polacy nie chcą mieć własnej firmy.

Ostatnio mało piszę na tym blogu i odszedłem nieco od tematyki życia drobnego przedsiębiorcy. Czy to się zmieni i wrócę do pisania tutaj. Szczerze mówiąc nie wiem, ostatnio mam mało motywacji do pisania o firmie (może to zmienicie... Drodzy Czytelnicy).Dla kogo ja piszę ten blog w ogóle?

Zdecydowana większość Polaków nie chce własnej firmy, 95% poznanych przeze mnie ludzi nie chce być niezależnym przedsiębiorcą.

Miałem okazję rozmawiać z wieloma ludźmi, młodymi, tuż po studiach lub osobami starszymi, jednak na krawędzi zmian kariery zawodowej. Kilka osób w słabej sytuacji tj. ze słabymi perspektywami, lub ze śmieciową umową i z brakiem perspektyw rozwoju w obecnych miejscach pracy namawiałem do zerknięcia przychylniejszym okiem na możliwość założenia własnego małego biznesu....

...a gdzie tam! Mówienie jak do słupów. Owszem... niby racja... ale jednak przydałby się ETAT!!!

Polacy, takie mam wrażenie, przywiązani są do koncepcji etatu jak chłop pańszczyźniany do szlachcica. Nawet podły etat jest lepszy niż RYZYKO posiadania własnej firmy. Nawet nędzna pensja jest lepsza niż perspektywa większego aczkolwiek NIEPEWNEGO zysku.

Zatem ponawiam pytanie o pisanie tego bloga. Kto jest potencjalnie chętnym czytelnikiem, aby czytać o czymś takim jak przemyślenia osoby prowadzącej firmę?

7 komentarzy:

 1. Ja na przykład jestem w jednej z "grup ryzyka", o których Pan piszę i z chęcią bym założył firmę, tylko nie za bardzo wiem, jak się za to zabrać...

  Dlatego też bardzo chętnie witam każdy wpis na tym blogu.

  A samo zjawisko opisywane wyżej to część większej całości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem chętny na przyszłe wpisy.
  Skipek

  OdpowiedzUsuń
 3. Prowadzę firmę i prawdopodobnie będę to robił do emerytury, a nawet dłużej. W związku z tym ciekawią mnie kolejne wpisy. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za Wasze komentarze. Powiem szczerze - wystarczająco zmotywowały mnie do napisania czegoś dla Was. Kiedy i o ile czas pozwoli postaram się kontynuować notki z życia właściciela MŚP.

  OdpowiedzUsuń
 5. od paru lat chciałem mieć swoją firmę a teraz ide na tygodniowe szkolenie bo dostalem dotację :) wole pracować sam na siebie niż na kogoś i będę mógł stopniowo rozszerzać działalność, usługi które będę świadczyl wesprę handlem w wyspecjalizowanej branży.

  OdpowiedzUsuń

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...