niedziela, 22 lipca 2012

Reklama za darmo?

Doceniam klientów/czytelników komercyjnych, którzy pragnąc zareklamować swoje usługi dogadują się ze mną przez e-mail, oferując coś w zamian, lub wykupują sobie reklamę AdTaily (na blogu głównym http://racjonalne-oszczedzanie.blogspot.com/). Cena to kolkadziesiąt groszy dziennie.

Dziękuję wam za to drobne, ale sympatyczne wsparcie.

Blog http://racjonalne-oszczedzanie.blogspot.com/ jest niekomercyjny, przynosi zyski z reklam na poziomie mocno symbolicznym, tym niemniej nie rozumiem i nie będę tolerował użytkowników typowo firmowych/komercyjnych wpychających się wszędzie (na moje blogi pomocnicze jak Założenie Firmy, też) ze swoimi linkami i reklamami, próbując zrobić sobie reklamę za friko myśląc, że tego nie zauważę. Ludzie, którzy to robicie, spoważniejcie wreszcie, dorośnijcie! Jak nie umiecie wydać kilkudziesięciu groszy dziennie, to jak chcecie wielkie biznesy robić?

Za darmo można sobie jedynie pomarzyć :)

Wyjaśniam, że nie mam nic przeciwko autorom innych blogów podrzucających swoje linki do mnie - oczywiście wszystko z umiarem. Zasada wzajemności mile widziana.

Mowa tu głównie o tych, którzy prowadzą swoje interesy w necie, sprzedają produkty i usługi, pozycjonują firmowe strony. Czy nie wygodniej współpracować ze sobą, zamiast robić głupie podchody i "sprytne" linkowania? Chętnych do współpracy zapraszam: rwks(małpa)tlen.pl

4 komentarze:

 1. Słusznie i naukowo! Ale uni ło barterze nie słyszeli :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie, ja strasznie dużo reklamy mam "za darmo", ale w tym sensie, że wymieniam się z innymi reklamą

   tak samo w realnym biznesie - w korytarzu prowadzącym do firmy powiesiłem ogłoszeniowa tablicę korkową i mam stand na ulotki

   ma się rozumieć, że moje materiały promocyjne leżą u tych, którzy maja swoje reklamy na mojej tablicy

   Usuń
 2. Ja nawet spamerów nie rozumiem, którzy swoje linki próbują wrzucać do komentarzy, a już reklama na siłę na innych blogach to dla mnie kosmiczne nieporozumienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz każdy kiedyś zaczyna/zaczynał blogować i wtedy poleca się swoje wpisy i www na innych blogach

   to normalne - bez tego sieć by nie działała - ale tu preferuje umiar - granica ze spamem jest płynna i niewyraźna

   ale skoro ktoś sprzedaje abonamenty usługi ABC za 200 zł miesięcznie + VAT na przykład, to niech płaci za reklamę i tyle

   79 groszy/530 odsłon to jakaś astronomiczna cena? porównajmy to do dystrybucji ulotek - ile kosztuje zrobienie 500 ulotek i zapłacenie studentce za ich rozdanie? Ha?

   a za kupno linka pozycjonującego na rok jeszcze taniej wychodzi

   ja sam jeśli mam opcje płatne na portalach reklamowych często z nich korzystam - to są grosze dla biznesu, tyle co nic, a dzięki temu jakaś społeczność, np. osób blogujących ma jakaś częściowa rekompensatę za swój czas i twórczość

   tak więc jestem zdecydowany nie wpuszczać "darmowej reklamy" np. sklepów internetowych na moje blogi

   robiąc to robi się krzywdę społeczności, jeśli popatrzeć szerzej na ten problem

   Usuń

Drodzy czytelnicy! Informuję, że wszelkie nieuzgodnione ze mną przekazy reklamowe i linki w komentarzach są od razu kasowane.

W celu wykupienia reklamy lub linków (w korzystnej cenie) proszę o skontaktowanie się na e-mail: LinuxEurope@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...